Yükleniyor 0%
VİZE

Vize


Umre Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Gidiş tarihinden itibaren en az 7 ay geçerli pasaport. ( 01 / 06 / 2011 tarihi itibariyle çipli pasaportlar kabul edilmektedir. ) Eski pasaportlar kabul edilmeyecektir.
  2. 2 adet vesikalık fotoğraf
  3. Babasının refakatinde umreye gidecek olan çocukların Nüfus Müdürlüğünden alınan "Nüfus Kayıt Örneği" nin aslı gerekmektedir

 

45 yaşın altındaki bayanların mahremleriyle umreye gidebilmeleri için :

  • Eşi ile gidenler için nüfus müdürlüğünden alınan ‘’Nüfus kayıt örneği’’ nin aslı
  • Evli ise eşinden, bekâr ise de babasından umreye gidebileceğine dair noterden alacakları muvafakatname’nin aslı ( baba yoksa diğer erkek aile bireyleri )
  • Mahrem olacak şahsın ( Baba / Kardeş / Amca / Dayı / Yeğen / Dede / Kayınbaba / Damat ) vereceği noter tasdikli taahhütname’nin aslı ve akrabası olduğuna dair nüfus müdürlüğünden alınan “Nüfus kayıt örneği” nin aslı gerekmektedir.

 

8 yaş altı çocuklar ancak baba veya anneden birisi ile umreye gidebilirler.

 

8 / 17 yaş arası çocuklar birinci derecede erkek akraba ile gidebilirler.

               

Muvafakatname Örneği

Ben Ahmet Ünal eşim Hatice Ünal’ın Umre amacı ile Suudi Arabistan’a (babası/oğlu/yeğeni/amcası/ dayısı / kayınbabası ) Ahmet Kılıç ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

 

Taahhütname Örneği

 Ben Ahmet Kılıç (annem / halam / teyzem / yeğenim / kayınvalidem / gelinim ) Hatice Ünal’ı beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan’a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.